recenze-sonett-regeneracni-sul-do-mycky

Recenze Sonett Regenerační sůl do myčky

V této recenzi se blíže podíváme na regenerační sůl pro myčky nádobí od německé společnosti Sonett. A jak je to s jejím složením a účinností.

Regenerační sůl do myčky od Sonettu k recenzi věnoval eshop Econea.cz

O značce Sonett

Sonett je jeden z průkopníků ekologické drogerie. Založena byl již v roce 1977 v Německu. A od svého počátku dbá na nejpřísnější dodržování kvality surovin. Dokonce jako jedna z mála značek využívá suroviny v bio kvalitě a z biodynamického zemědělství.

Sonett logo

Společnost je držitelem mnoha ocenění a certifikátů. Ať už jde o certifikát EcoGarantie z Belgie, certifikát od Vegan Society, že ve svých výrobcích nepoužívají žádné živočišné produkty, certifikát Stop Climate Change, která zaručuje, že společnost Sonett při výrobě produktů neprodukuje téměř žádné emise CO2 a mnoho dalších.

Ve svých produktech využívá Sonett různé balzamické přísady, které rytmizují v tzv. oloidovém mixéru. Také využívá vířenou vodu, která prochází vířením ve 12 skleněných nádobách. Díky tomu kvalita vody odpovídá pramenité vodě z nedotčených oblastí. Tato kvalitní voda má pak velký podíl na kvalitním a fungujícím prostředku.

Sonett regenerační sůl do myčky (2 kg)

Regenerační sůl je potřebná, pokud chceme mít skleničky a příbory dokonale čisté a bez povlaku vodního kamene. Tato regenerační sůl pomáhá obnovit absorpční schopnost tzv. iontového výměníku, který v myčce zachycuje ionty vápníku a hořčíku, a naopak uvolňuje ionty sodíku. Díky tomu se do myčky dostává již změkčená voda, která nevytváří onen bílý povlak na nádobí, především na skleničkách a na příborech.

Všechny produkty osobně testujeme

  • Vybíráme nejlepší značky
  • Testujeme na sobě
  • Píšeme pravdivé recenze

Obal

Regenerační sůl od Sonettu se prodává v bílém PE sáčku o rozměrech cca 20×15 cm a hmotnosti 2 kg. Obal není ničím zajímavý. Na přední straně je logo firmy Sonett, udělené certifikáty a název výrobku v němčině, francouzštině, nizozemštině, italštině, španělštině, angličtině, švédštině a řečtině. Na zadní straně je uvedeno složení a upozornění. Pro českou distribuci je sáček opatřen nálepkou s českým popiskem s informacemi o výrobku, složení a distributorovi pro ČR.

Obsah

V sáčku najdete čistý chlorid sodný neboli jedlou kuchyňskou sůl. Žádnou jinou látku uvnitř nenajdete, tedy ani žádné protispékavé látky, ani syntetická barviva. V podstatě byste výrobek mohli použít při vaření. 🙂 Při výrobě se jednotlivé kusy kamenné soli rozdrtí, následně se rozpustí ve vodě, a nakonec se sůl nechá zkrystalizovat na jednotlivá hrubá zrna. Velikost zrn je od cca 2 mm až do 1 cm. Jak vidíte na obrázku.

S ohledem na to, že chlorid sodný je základní přírodní prvek, není potřeba jej odbourávat.

Účinnost v boji proti vodnímu kameni

Jak již bylo uvedené výše, díky tomu, že regeneruje funkci iontového výměníku ve vaší myčce a zachycuje ionty hořčíku a vápníku a nahrazuje je ionty sodíku napomáhá tím změkčit vodu, která poté v myčce myje nádobí. S ohledem na tvrdost vaší vody bude účinnost buď vyšší, nebo nižší. My máme vodu tvrdou, a i tak máme skleničky a příbory krásně čisté bez bílého povlaku. Takže za sebe mohu říct, že Regenerační sůl od Sonettu opravdu funguje.

Koupit regenerační sůl do myčky

Dodatečné informace k Sonett regenerační sůl do myčky (2 kg)

Sůl do myčky Složení

Složení soli je 100% přírodní

  • 100 % Chlorid sodný (kuchyňská jedlá sůl)

Značka

Tuto regenerační sůl do myčky na nádobí vyrábí v německém Deggenhausenu společnost Sonett.

Parametry

Sonett regenerační sůl do myčky (2 kg) má tyto parametry

Objem2 kg
CertifikátyNCP, CSE, Vegan Society
Podíl přírodních surovin100 %
Materiál obalusáček z PE

Závěr a hodnocení

Práce s Regenerační solí do myčky od Sonettu je jednoduchá. Stačí nůžkami otevřít sáček a potřebné množství zrn soli vsypat do iontového výměníku ve vaší myčce. S ohledem na to, že je k tomu od výrobce myčky dodávaný trychtýř je jeho doplnění opravdu jednoduché a rychlé.

Účinnost změkčení vody je závislé na tom, jak si myčku nastavíte a jak tvrdou vodu doma máte. My máme vodu tvrdou, a i tak máme skleničky a příbory krásně čisté bez nánosů vodního kamene.

Sleva Econea.cz

Právě probíhá slevová akce u Econea.cz ve výši 15% na značku Tierra Verde!

...

Podobné příspěvky