Recenze Sonett prostředek na nádobí s měsíčkem

V této recenzi si vyzkoušíme prostředek na nádobí s výtažky měsíčku a pomeranče od známé německé značky Sonett.

Sonett prostředek na nádobí s měsíčkem k recenzi věnoval eshop Econea.cz

O značce Sonett

Sonett je jeden z průkopníků ekologické drogerie. Založena byl již v roce 1977 v Německu. A od svého počátku dbá na nejpřísnější dodržování kvality surovin. Dokonce jako jedna z mála značek využívá suroviny v bio kvalitě a z biodynamického zemědělství

Sonett logo

Společnost je držitelem mnoha ocenění a certifikátů. Ať už jde o certifikát EcoGarantie z Belgie, certifikát od Vegan Society, že ve svých výrobcích nepoužívají žádné živočišné produkty, certifikát Stop Climate Change, která zaručuje, že společnost Sonett při výrobě produktů neprodukuje téměř žádné emise CO2 a mnoho dalších.

Ve svých produktech využívá Sonett různé balzamické přísady, které rytmizují v tzv. oloidovém mixéru. Také využívá vířenou vodu, která prochází vířením ve 12 skleněných nádobách. Díky tomu kvalita vody odpovídá pramenité vody z nedotčených oblastí. Tato kvalitní voda má pak velký podíl na kvalitním a fungujícím prostředku.

Sonett prostředek na nádobí s měsíčkem

Tento prostředek v naší domácnosti používáme už dlouhodobě, takže pro nás není novinkou. Ale pro vás, kteří jste jej ještě nevyzkoušeli jsem sepsal tuto recenzi. Sonett prostředek na nádobí s měsíčkem můžete koupit buď v 300 ml lahvičce s praktickým dávkovačem, nebo jako 1 litrovou láhev pro doplňování praktického dávkovače. Tato recenze se bude týkat litrového balení.

Všechny produkty osobně testujeme

 • Vybíráme nejlepší značky
 • Testujeme na sobě
 • Píšeme pravdivé recenze

Obal

Jde o cca 25 cm vysokou láhev z recyklovatelného PE.  Víčko, které je kvůli dopravě od e-shopu Econea zalepené papírovou páskou je z recyklovatelného PP. Na láhvi je zezadu nalepena nálepka s informacemi v češtině. Originální etiketa udává informace v angličtině. Etiketa je decentní bez zbytečných obrázků rozkvetlých luk apod. Kromě složení a informaci o společnosti Sonett zde najdete i jednotlivé certifikáty. Na spodku láhve je pak najdete číslo šarže.

Obsah

Uvnitř láhve najdete 1 litr prostředku na mytí nádobí. Díky vysoké koncentrovanosti vám toto množství vystačí na 333 mycích dávek. Výrobce uvádí jako jednu dávku 3 ml na 5 l vody.

První, co vás zaujme je jemná vůně po pomerančích, která je příjemná, ale ne přehnaně intenzivní. Naopak vůni měsíčku jsem zde necítil vůbec. Barva přípravku je lehce nažloutlá, ale v malém množství téměř je bezbarvá. Konzistence je o něco řidší než běžné prostředky na nádobí.

Pěnivost a mycí účinek

Oproti běžným prostředkům na nádobí se vám může zdát, že málo pění, ale jde jen o zvyk. Ať už myjete nádobí pod tekoucí vodou, nebo v napuštěné vodě, pěnivost je dostačující. Účinnost mytí je také výborná, takže se nemusíte bát, že byste měli problém s umytím vašeho nádobí. Bez problému zvládne i hrnec od ovesné kaše. Pochopitelně po odmočení.

V průběhu mytí můžete cítit příjemnou vůni po pomerančích a citronech. Není tak intenzivní, jako u běžných parfémovaných prostředků, ale o to tady nejde. S ohledem na složení je také šetrný k rukám. Pokud myjete nádobí bez rukavic jako já, určitě toto oceníte.

Další výhodou je, že pokud máte domácí ČOV, nebo používáte kořenovou čističku, tak se nemusíte bát, vypouštět vodu po mytí do odpadu, protože složení přípravku je 100% přírodní a v přírodě odbouratelné.

Koupit Sonett prostředek na nádobí s měsíčkem

Dodatečné informace k Sonett přípravek na nádobí s měsíčkem

Složení

Složení je 100% přírodní s použitím pravotočivě vířené vody a balzamických přísad rytmizované v oloidovém mixéru.

 • Cukerné tenzidy (5-15 %)
 • Deriváty z kokosového oleje (1-5 %)
 • Rostlinný alkohol (etanol) (1-5 %)
 • Esence z měsíčku lékařského* < 1 %
 • sůl < 1%
 • Citrát < 1 %
 • Esenciální olej ze sladkého pomeranče* < 1 %
 • Esenciální olej z bergamotu* < 1 %

Produkty označené * jsou z certifikovaného ekologického zemědělství nebo volného sběru v přírodě.

Značka

Tento úžasný přípravek na mytí nádobí vyrábí v německém Deggenhausenu společnost Sonett.

Parametry

Sonett prostředek na mytí nádobí s měsíčkem 1 l má tyto parametry

Objem1 litr
CertifikátyNCP, CSE, Vegan Society
Podíl přírodních surovin100 %
Materiál obaluPE a PP

Závěr a hodnocení

Jak jsem již uvedl, tento prostředek používáme již několik let a jsme s ním nadmíru spokojeni. Nejen díky jeho mycím schopnostem a příjemnou vůni, ale také proto, že máme domácí ČOV a tudíž musíme dávat velký pozor co do odpadu vypouštíme.

Koupit Sonett prostředek na nádobí s měsíčkem

Sleva Econea.cz

Právě probíhá slevová akce u Econea.cz ve výši 15% na značku Tierra Verde!

Nemáte dost?

Podívejte se na další slevové kupóny na Econea.cz

...

Podobné příspěvky