recenze-ecover-wc-cistic-s-vuni-borovice

Recenze Ecover WC čistič s vůní borovice

V této recenzi se podíváme blíže na WC čistič s vůní borovice od belgické značky Ecover. Jak se s ním pracuje,zda je skutečně účinný a jak je to s přírodním složením.

WC čistič k recenzi věnoval eshop Econea.cz
logo econea

O značce Ecover

Značka Ecover je belgická společnost, která byla založena již v roce 1979. Podnětem pro založení společnosti bylo zjištění destruktivního působení fosfátů na životní prostředí a cílem zakladatele Franse Bogaertse bylo vyvinout a vyrábět čistící prostředky bez fosfátů.

To se dařilo a společnost Ecover získala za dobu svého působení mnohá ocenění a certifikátů, jako např. EcoCert – Natural Detergent či HCS. V současné době je vlastníkem společnost S. C. Johnson & Son (nezaměňovat s Johnson & Johnson).

V belgickém Malle vybudovali na začátku devadesátých let první ekologickou továrnu na světě. Je zastřešena zelenou střechou a s maximálním využitím přirozeného světla. Zakládají si také na ekologicky šetrném balení, takže využívají recyklovaný plast či plast z cukrové třtiny.

Recenze Ecover WC čistič s vůní borovice

Jde o ekologický čistič záchodů s certifikací Ecocert. Výrobce slibuje trojí účinek. Kromě čistícího účinku, který od takového výrobku očekáváme, je to odvápnění a osvěžení vůní borovice. Díky složení, které je plně biologicky odbouratelné je tento čistič vhodný i pro majitele domácích ČOV, nebo kořenových čističek. Díky tomu, že se výrobek netestuje na zvířatech a ani neobsahuje žádné živočišné suroviny, je držitelem certifikátu HCS – Leaping Bunny.

Všechny produkty osobně testujeme

  • Vybíráme nejlepší značky
  • Testujeme na sobě
  • Píšeme pravdivé recenze

Obal

Láhev je cca 25 cm vysoká a je jako všechny výrobky značky Ecover vyrobena z plastu z cukrové třtiny za použití 25 % recyklovaných plastů. Obal, včetně víčka a etikety, se dá plně recyklovat. Vršek láhve je mírně zkosený, aby se usnadnila práce při aplikaci přípravku v toaletě.

Obsah a účinnost

Ecover WC čistič s vůní borovice je téměř bezbarvá kapalina s mírně gelovitou viskozitou, pro lepší držení na stěnách toalety. Díky své čirosti je těžší sledovat, kde je přípravek už aplikován a kde ne. Myslím, že mírně přibarvení přírodním barvivem by nebylo na škodu. Vůně borovice není příliš intenzivní a je cítit v podstatě jen po dobu aplikace, pak ne. Já osobně nejsem moc příznivcem lesních vůní a tak mi všechny přijdou takové chemické, tak jsem rád, že vůně přípravku není moc intenzivní. Co mě překvapilo, je ale účinnost. Toaleta je po aplikaci a za použití záchodové štětky opravu krásně čistá, lesklá a i odvápňovací efekt je znát.

Složení

Většina výrobku se vyrábí z přírodních ingrediencí. Díky tomu jsou plně biologicky odbouratelné a vhodné i pro domácí ČOV či kořenové čističky.

  • Aqua
  • citric acid
  • lauryl glucoside
  • sodium citrate
  • xanthan gum
  • parfum
  • limonene

Značka

Čistič WC s vůní borovice (750 ml) vyrábí značka Ecover.

Koupit WC čistič

Parametry

Objem750 ml
CertifikátyEcocert, Leaping Bunny
Podíl přírodních surovin99 %
Obal25 % recyklovaného plastu, plast z cukrové třtiny

Závěr a hodnocení

Ecover WC čistič s vůní borovice je účinný prostředek na toalety s vůní borovice, který se používá ve všech domácnostech. Práce je s ním jednoduchá. Ocenil bych obarvení obsahu, aby bylo vidět, kde je přípravek aplikován. Díky složení je vhodný i pro domácí ČOV či kořenové čističky. Plastový obal je plně recyklovatelný a vyrábí se z plastu z cukrové třtiny. Vůně není naštěstí příliš intenzivní, ale toaleta má po použití přípravku příjemně neutrální „vůni“.

Sleva Econea.cz

Právě probíhá slevová akce u Econea.cz ve výši 15% na značku Tierra Verde!

...

Podobné příspěvky