Recenze Ecover leštidlo do myčky nádobí

V této recenzi se podíváme na leštidlo do myčky od společnosti Ecover.

Používáte doma myčku na nádobí a zároveň máte domácí čističku, nebo prostě chcete mít ekologické prostředky na mytí nádobí?

Ecover leštidlo do myčky nádobí k recenzi věnoval eshop Econea.cz

O značce Ecover

Značka Ecover je belgická společnost, která byla založena již v roce 1979. Podnětem pro založení společnosti bylo zjištění destruktivního působení fosfátů na životní prostředí a cílem zakladatele Franse Bogaertse bylo vyvinout a vyrábět čistící prostředky bez fosfátů.

Toto se dařilo a společnost Ecover získala za dobu svého působení mnohá ocenění a certifikátů, jako např. EcoCert – Natural Detergent či HCS. V současné době je vlastníkem společnost S. C. Johnson & Son (nezaměňovat s Johnson & Johnson).

V belgickém Malle vybudovali na začátku devadesátých let první ekologickou továrnu na světě. Je zastřešena zelenou střechou a s maximálním využitím přirozeného světla. Zakládají si také na ekologicky šetrném balení, takže využívají recyklovaný plast či plast z cukrové třtiny.

Ecover leštidlo do myčky nádobí

Toto leštidlo jsem zatím nikdy nevyzkoušel. Ale musím přiznat, že mě příjemně překvapilo. Nádobí je i přes tvrdou vodu, kterou máme čisté a bez bílého povlaku. Jde o bezbarvou tekutinu, která je lehce cítit po octu. Škoda jen, že jde o 0,5 litrové balení. V případě leštidla by se určitě vyplatilo alespoň litrové či větší balení. Snížilo by se tím i množství plastu.

Ecover leštidlo do myčky nádobí

Všechny produkty osobně testujeme

  • Vybíráme nejlepší značky
  • Testujeme na sobě
  • Píšeme pravdivé recenze

Obal

Přibližně 20 cm vysoká láhev vyrobená z plastu za použití 25 % recyklovaného plastu. Celá láhev včetně víčka je jednoduše recyklovatelná. Přední strana obsahuje etiketu s logem Ecover, obrázkem skleniček, názvem a obdrženými certifikáty. Zadní etiketa obsahuje informace o společnosti, složení, bezpečnostní informace v němčině, nizozemštině a francouzštině. Na obalu je vyznačeno datum použitelnosti. Pro český trh je na láhvi nalepen štítek s informacemi v češtině.

Obsah a účinnost

Obsah je čirá tekutina s lehkým nádechem po octu. V láhvi je 500 ml leštidla. Účinnost leštidla jsem vyzkoušel v kombinaci s tabletami do myčky od značky Mulieres. Příjemně mě překvapilo, že i přes tvrdou vodu, kterou máme byly skleničky čiré, bez bílého povlaku, což se nám občas u jiných leštidel stávalo. Takže z čistě subjektivního pozorování je účinnost dobrá.

Koupit Ecover leštidlo do myčky nádobí

Dodatečné informace k Ecover leštidlo do myčky nádobí


Složení

Leštidlo funguje na bázi rostlinných tenzidů je plně biologicky odbouratelné, takže je vhodné i pro majitele domácích ČOV či kořenových čističek. Přesto je držte mimo dosah dětí, protože způsobuje vážné poškození očí. Výrobek obdržel certifikáty Ecocert a Vegan.

  • <5 % neiontové povrchově aktivní látky
  • Voda
  • kyselina citronová
  • alkohol
  • denaturační činidlo.

Značka

Leštidlo do myčky vyrábí značka Ecover.

Parametry

Objem500 ml
CertifikátyEcocert, Vegan
Podíl přírodních surovin99 %
Obal25 % recyklovaného plastu, plast z cukrové třtiny

Závěr a hodnocení

Jde o účinné leštidlo, které i přes tvrdou vodu dokáže nádobí v myčce zbavit bílého povlaku a skleničky jsou krásně čiré. Nepraktické je balení, které obsahuje jen 500 ml. Pokud by Ecover vyráběl větší balení bylo by to určitě praktičtější. Výhodou je, že je vhodné i pro domácí čističky či kořenové čističky, protože přípravek je plně biologicky odbouratelné.

Koupit Ecover leštidlo do myčky nádobí

Sleva Econea.cz

Právě probíhá slevová akce u Econea.cz ve výši 15% na značku Tierra Verde!

...

Podobné příspěvky