|

Recenze dárkové balení Bohemia olej

V této recenzi se podíváme blíže a ochutnáme tři oleje od Bohemia Olej. V krásném dárkovém balení najdete dýňový, hořčičný a makový olej, připravené na vaše chuťové buňky.

Dárkové balení Bohmia olej věnoval eshop BohemiaOlej.cz

Vše o Bohemiaolej.cz

Bohemia Olej je ryze česká firma, která vyrábí oleje té nejvyšší kvality. Na počátku stál společný zájem zakladatelů Saši a Romana, kteří se rozhodli vyrábět poctivé oleje z tuzemských surovin. Časem se k nim přidal i Vojta, který si jejich oleje tak oblíbil, že s nimi jezdil po farmářských trzích a prodával je ve svém stánku.

V nabídce Bohemia Olej tak najdete díky šetrnému přístupu RAW oleje a BIO nefiltrované oleje. Při výrobě RAW olejů nepřekročí teplota 42°C, takže jsou tak zachovány všechny živoucí látky obsažené v základních surovinách, ze kterých se oleje lisují.

Převážná část surovin pochází z tuzemska. Ať už jde o dýňový, makový, nebo lněný, tak suroviny pro výrobu těchto olejů jsou od našich pěstitelů. Příjemný je i přístup firmy Bohemia olej k odpadu, který po lisování zbude. Ani ten nepřijde nazmar. Firma z něj vyrábí proteinové mouky a díky zero waste přístupu dodávají své oleje i do bezobalových obchodů, kde si je můžete stáčet do vlastních nádob a tím ušetřit další odpad.

Recenze Bohemia Olej – dárkové balení 3x 100 ml

V této recenzi si tedy blíže popíšeme jednotlivé oleje. K recenzi jsme obdrželi dárkovou krabičku se třemi lahvičkami po 100 ml. V každé lahvičce je jiný olej. Konkrétně jde o dýňový, hořčičný a makový olej.

Všechny oleje jsou v RAW kvalitě, tedy za studena lisované, což v případě Bohemia Olej znamená, že při lisování nebyla překročena teplota 42°C.

Všechny produkty osobně testujeme

  • Vybíráme nejlepší značky
  • Testujeme na sobě
  • Píšeme pravdivé recenze

Obal

Jde o dárkové balení, které můžete darovat svým blízkým, přátelům, nebo obchodním partnerům. Lahvičky s oleji jsou zabalené v estetické papírové krabičce-kazetě, která se zasouvá do elegantního černého obalu s nápisem Bohemia Olej a informací v češtině a angličtině, že jde o oleje lisované za studena.

Na zadní straně najdete v češtině a angličtině informace o jednotlivých olejích, jejich složení a výživových hodnotách. Informaci o výrobci a datum minimální trvanlivosti.

Obsah balení

Uvnitř kazety jsou tři skleněné lahvičky a každá o obsahu 100 ml. Na černé etiketě je popis o jaký jde olej a graficky vyvedený obrázek základní suroviny. Takže v našem případě dýně, hořčičného semínka a makovice. Každý z olejů je v RAW kvalitě, tedy lisovaný za studena.

Využití

Díky svému dárkovému balení v elegantní černé krabičce se zlatým písmem je ideální jako dárek pro své obchodní partnery, či blízké o kterých víte, že rádi vaří. Je to určitě nevšední dárek, který určitě zaujme už díky originálním olejům, které nejsou v českých kuchyních ještě tak časté.

Každý z olejů se díky své základní surovině, ze které je vyroben dá v kuchyni využít k různým účelům. Makový využijete spíše ve sladkých jídlech, hořčičný v dresincích, omáčkách a marinád a dýňový do polévek, těstovin, pomazánek apod.

Přímo na stránkách výrobce najdete i recepty ve kterých oleje můžete použít. Odkaz je zde. Ale i kdybyste nenašli nic co by vás zaujalo, stačí zapátrat na internetu a určitě najdete spoustu zajímavých receptů, které můžete oleji dochutit.

Hořčičný olej

Složení

Olej je vylisován jen z jedné jediné suroviny a to hořčičného semínka. A to za dodržení postupů pro RAW kvalitu.

Nutriční hodnoty

Jednotka100g
Energetická hodnotakj/kcal3697/899
Tukyg99,8
*z toho nasycené mastné kyselinyg5,3
Mononenasycené mastné kyselinyg70,6
Polynenasycené mastné kyselinyg24,1
Sacharidyg0
*z toho cukryg0
Bílkovinyg0,2
Sůlg0

Barva, chuť a vůně

Barva hořčičného oleje je intenzivně žlutá. Vůně je zemitá úplně cítíte pole na kterém semínka rostly. Chuť je lehce pikantní, ale příjemná. Využít lze určitě v salátech, nebo na grilu v marinádě. Zajímavé využití je také při masáži, kdy pomáhá prokrvení postižených míst a výborně se vstřebává do pokožky.

Dýňový olej

Složení

Pro dýňový olej jsou základní surovinou nepražená dýňová semínka. Lisování probíhá, jako u všech olejů v tomto dárkovém balení v RAW kvalitě díky čemuž si zachovává všechny živoucí látky prospěšné našemu tělu.

Nutriční hodnoty

Jednotka100g
Energetická hodnotakj/kcal3697/899
Tukyg99,9
*z toho nasycené mastné kyselinyg16,8
Mononenasycené mastné kyselinyg32,2
Polynenasycené mastné kyselinyg50
Sacharidyg0
*z toho cukryg0
Bílkovinyg0,1
Sůlg0

Barva, chuť a vůně

Barva je tmavá, do červena až hněda. Vůně je zemitá s dýňovým aroma. Chuť je intenzivní, oříšková, ale příjemná. Využit lze jak ve studené kuchyni, například do salátů či na pokapání těstovin, tak si jej umím představit k ozvláštnění dezertů či palačinek.

Makový olej

Složení

Makový olej je lisován, jak jinak, než z českého modrého máku. Díky tomu má výrazné makové aroma a chuť.

Nutriční hodnoty

Jednotka100g
Energetická hodnotakj/kcal3697/899
Tukyg99,6
*z toho nasycené mastné kyselinyg10,7
Mononenasycené mastné kyselinyg17,8
Polynenasycené mastné kyselinyg71,5
Sacharidyg0
*z toho cukryg0
Bílkovinyg0,4
Sůlg0

Chuť a vůně

Barva je světlounce žlutá, skoro až do zlata. Ihned po otevření a přičichnutí nenechá na pochybách nikoho, že jde o makový olej. Aroma makových semínek je z oleje příjemně cítit a chuť je přesně taková, jako když rozkousnete makové semínko. Kdo má rád mák, musí si tento olej zamilovat. Ideální do kaší, makovníků a dalších dezertů. Zajímavou možností může být přidání do zmrzliny.

Koupit sadu tří RAW olejů

...

Podobné příspěvky