Recenze NATURA přírodní hnojivo

V této recenzi se blíže podíváme na kapalné přírodní hnojivo pro celou zahradu od firmy Agro NATURA, který prodává internetový obchod Zafido-eshop.cz.

Bohatá úroda ovoce i zeleniny z vlastní zahrady, to je snem každého zahradníka. Pro podporu a vitalitu rostlin můžete použít mnoho prostředků. Pokud chcete pěstovat v bio kvalitě je potřeba pečlivě vybírat z dostupných hnojiv. Jedním z nich je i přírodní hnojivo od Agro NATURA.

NATURA kapalné přírodní hnojivo k recenzi věnoval eshop Zafido-eshop.cz

O značce Agro NATURA

Značka Agro NATURA je česká společnost, která byla založena v roce 1992 jako Agro CZ. Navázala na činnost Agropodniku Česká Skalice. V roce 2009 uvedli na trh řadu Agro NATURA pro všechny, kteří chtějí pěstovat rostliny bez chemie a v BIO kvalitě.

Sortiment Natura obsahuje substráty a hnojiva pro různý typ plodin. Hnojiva můžete vybírat jak z pevných, tak kapalných. Dále jsou v nabídce travní osiva a přípravky na ochranu rostlin před škůdci a chorobami. Díky tomu si můžete vytvořit kompletní zahradu třeba u vás na balkoně. A vypěstovat si tak bio zeleninu a ovoce.

Výrobky nesou označení o schválení pro používání v ekologickém nařízení dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů. Nemusíte se proto bát využít substráty a hnojiva pro vaše bio pěstování zeleniny i ovoce.

NATURA kapalné přírodní hnojivo

Toto přírodní hnojivo můžete využít pro celou zahradu, jak pro zeleninu, tak pro drobné ovoce či bylinky. Agro Natura má v nabídce i hnojiva pro borůvky, plodovou zeleninu a další. Jde o směs přírodních surovin, především melasy a melasových výpalků a mletých fosfátů. Díky svému přírodnímu složení vyhovuje normě pro ekologické zemědělství.

Obal

Tekuté hnojivo se prodává v HDPE láhvi, kterou lze recyklovat, tudíž ji můžete po vypláchnutí vhodit do kontejnerů na tříděný odpad. Na přední straně je etiketa s logem společnosti, název výrobku a obrázek zahradních plodů. Na zadní straně pak najdete podrobné informace o složení, dávkování, skladování a pokyny pro práci v češtině a slovenštině.

Koupit NATURA tekuté přírodní hnojivo pro celou zahradu

Složení

V litrové láhvi najdete tmavě hnědě zbarvenou hustou tekutinu, která je složená z melasy, melasových výpalků a mletých fosfátů. Dále v hnojivo obsahuje draslík a stopové prvky. To vše pomáhá k růstu plodů a jejich dozrávání.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Celkový dusík jako N *min. 6,4 %
Celkový fosfor jako P205 *min. 1,7 %
Celkový draslík jako K2O*min. 9,0 %
Vlhkostmax. 60 %
Hodnota pH4,0 – 7,0
Spalitelné látky ve vysušeném vzorkumin. 55 %
ObalLDPE folie

*přepočteno na vysušený vzorek

Aplikace a použíti

Aplikace hnojiva je jednoduchá. Před použitím celou láhví zatřesete, následně odměříte jedno víčko (cca 15 ml) přípravku a nalijete jej do 1-3 litrů vody a promícháte. Tím si připravíte hnojící roztok, kterým pak ve vegetační době 1x týdně zaléváte rostliny, které chcete přihnojit. Pokud máte větší nádobu (třeba konev na 10 litrů), tak tomu přizpůsobíte dávku hnojiva.

Výrobce doporučuje, abyste při práci s výrobkem nejedli, nepili, nekouřili a používali ochranné rukavice. Po ukončení práce si důkladně umyjte ruce.

Koupit NATURA tekuté přírodní hnojivo pro celou zahradu

Zkušenosti a závěr

Toto hnojivo používám už několik let. Práce s ním je jednoduchá, bezpečná a bez nepříjemného zápachu. Příprava hnojícího roztoku zabere jen pár sekund, takže i poměrně velkou zahradu s množstvím rostlin a keřů mám rychle přihnojené.

Plody krásně dozrávají a jsou opravdu šťavnaté a to i přes to, že máme těžkou jílovitou půdu. Malinám i jahodám se daří dobře a každý rok máme množství plodů. Za mě tento přípravek splnil mé očekávání a mohu ho doporučit.

Co mi trošku vadí, je velikost balení. Na množství rostlin a keřů na mé zahradě je litrová láhev málo a je brzy pryč. Možná by stálo za to, kdyby výrobce prodával i větší balení. Pokud máte jen pár rostlin, třeba na balkóně, nebo terase, tak vám toto balení bude maximálně vyhovovat.

Toto hnojivo se samozřejmě dá nahradit i vlastním přírodním hnojivem, například jíchou. Tu si zvládnete vyrobit sami. Nicméně ne každý má chuť, nebo možnost vyrábět toto nevábně vonící přírodní hnojivo.

Velikost balení je ideální pro menší pěstitele s pár rostlinami. Ale myslím, že i pro majitele větších zahrad jde o dobře použitelné hnojivo, jen je vhodné koupit více balení najednou.

Všechny produkty osobně testujeme

  • Vybíráme nejlepší značky
  • Testujeme na sobě
  • Píšeme pravdivé recenze
...

Podobné příspěvky