ZERO WASTE SET od Brilliantcoco

Recenze Brilliantcoco

V dnešní recenzi se podíváme na „na zoubek“ zero waste sadě na čištění zubů od společnosti Brilliantcoco.

Zero waste set od Brilliantcoco

O značce Brilliantcoco

Společnost Brilliantcoco věří v sílu přírodních a veganských složek a všechny jejich produkty jsou zero waste, tedy podporuje opětovné využití obalových materiálů nebo jejich jednoduché rozložení v přírodě.

V sortimentu Brilliantcoco najdete kromě zmíněné zero waste sady i sady na tzv. oil pulling, kterého je značka velkým propagátorem, více o oil pulling.

Zero waste set

Tato sada výrobků obsahuje dvě balení zubní pasty s aktivním uhlím, kartáček na zuby, kartáček na jazyk a zubní nit. Všechny produkty jsou zabalené v papírových obalech, které jsou jednoduše recyklovatelné a rozložitelné a namísto plastů je jako materiál produktů často využit bambus.

Zubní pasta

Obal zubní pasty je vyroben z papíru a obsahuje informace o čistě přírodním složení pasty, tak o tom, že je bez fluoridu, glycerinu a SLS, což jsou často zmiňované látky, které mohou způsobovat alergické reakce. Pasta má veganské složení a výrobce deklaruje, že žádná ze složek, ani výrobek nebyl testován na zvířátech.

Samotná pasta potom obsahuje, kromě kokosového oleje i aktivní černé uhlí, které má přirozeně bělící účinky, ale při používání se pasta stává spíše šedivou a rozhodně nebarví ani oblečení, ani vybavení koupelny. Jelikož je pasta ve skleněném obalu, výrobce k ní dodává bambusovou naběračku, kterou se dá pasta dobře dávkovat. Sama musím potvrdit, že pasta lehce zuby bělí a hlavně je chuťově opravdu dobrá, lehká mátová chuť, na kterou se těším každé ráno a večer.

Kartáčky

Zero waste sada obsahuje klasický kartáček, který je vyrobený z bambusu a celý rozložitelný v přírodě, ale také čistič jazyka, který není až tak častý v sortimentu drogistického zboží. Klasický kartáček je hodně jemný, ale zuby čistí dobře a v ruce se drží příjemně. To samé platí i pro kartáček na jazyk, Brilliantcoco na svém webu popisuje, jak by se měl správně celý proces čištění zubů a úst celkově provádět. Čištění jazyka doporučují jako úplně první krok a musím říct, že poté, co si člověk zvykne na jeho čištění, je mu odměnou pocit opravdu čistých úst.

Zubní nit

Stejně jako ostatní výrobky i zubní nit má čistě přírodní a v bio kvalitě. Je vyrobena ze 100% hedvábí a je potažena voskem. Po použití se tedy nemusíte bát jí kompostovat. víčko obsahuje oddělovač, takže odměřit správnou délku není problém a nepotřebujete nůžky. Chuťově je nit příjemná, chutná stejně jako pasta mátově.

Koupit Zero waste set

Závěr

Byla jsem mile překvapená příjemnou chutí zubní pasty i jejím lehkým bělícím účinkem, stejně jako tím, jak rychle jsem si zvykla nabírat pastu naběračkou. Co se týká kartáčků a nitě, tak ty pro mě znamenaly nový rozměr zubní hygieny. Z každého čištění je takový malý rituál.

...

Podobné příspěvky