Recenze NATURA set zelenina

V této recenzi se blíže podíváme na zvýhodněný set pro pěstování zeleniny od firmy Agro NATURA, který prodává internetový obchod Zafido-eshop.cz

Pokud byste si rádi vypěstovali vlastní zeleninu a chcete mít substrát i hnojivo přírodní bez nebezpečné chemie, určitě oceníte tento set, který obsahuje, jak substrát vhodný pro pěstování zeleniny, tak přírodní hnojivo pro zeleninu a přípravek pro zvýšení odolnosti rostlin.

NATURA set zelenina k recenzi věnoval eshop Zafido-eshop.cz

O značce Agro NATURA

Značka Agro NATURA je česká společnost, která byla založena v roce 1992 jako Agro CZ. Navázala na činnost Agropodniku Česká Skalice. V roce 2009 uvedli na trh řadu Agro NATURA pro všechny, kteří chtějí pěstovat rostliny bez chemie a v BIO kvalitě.

Sortiment Natura obsahuje substráty a hnojiva pro různý typ plodin. Hnojiva můžete vybírat jak z pevných, tak kapalných. Dále jsou v nabídce travní osiva a přípravky na ochranu rostlin před škůdci a chorobami. Díky tomu si můžete vytvořit kompletní zahradu třeba u vás na balkoně. A vypěstovat si tak bio zeleninu a ovoce.

Výrobky nesou označení o schválení pro používání v ekologickém nařízení dle Nařízení Rady (ES) č. 834/2007 a Nařízení Komise (ES) č. 889/2008 o ekologické produkci a označování ekologických produktů. Nemusíte se proto bát využít substráty a hnojiva pro vaše bio pěstování zeleniny i ovoce.

Recenze NATURA set zelenina

V setu NATURA pro pěstování zeleniny najdete 50 litrové balení substrátu pro celou zahradu, přípravek Rock Effect pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin proti škůdcům a přírodní hnojivo na rajčata a papriky a další plodovou zeleninu.

Natura set zelenina

Všechny produkty osobně testujeme

  • Vybíráme nejlepší značky
  • Testujeme na sobě
  • Píšeme pravdivé recenze

Obal

Substrát je zabalený do LDPE fólie, kterou lze recyklovat, tudíž ji můžete dávat do kontejnerů na tříděný odpad. Hnojivo je zabaleno v papírové krabici, ve které je plastový sáček, ve kterém je hnojivo ve formě peletek. Přípravek na zvýšení odolnosti rostlin Rock Effect je taktéž zabalený v papírové krabičce a uvnitř je plastová lahvička se samotným přípravkem, dávkovačem a papírovým návodem. Papírový obal lze recyklovat lahvičku od přípravku bohužel nikoliv.

Koupit zvýhodněný set NATURA pro pěstování bio zeleniny

Natura – přírodní substrát pro celou zahradu

Složení

V 50litrovém balení najdete substrát využitelný pro celou zahradu, jak pro pěstování zeleniny, tak ovoce, ale i bylinek. Složení je čistě přírodní a skládá se z rašeliny, kokosového vlákna, jílu a vápence. Obohacený je startovací dávkou organického hnojiva pro bio pěstování. Poměru živin dusíku – fosforu a draslíku je 10-4-4. Neobsahuje žádná průmyslově vyráběná hnojiva a splňuje nařízení dle EÚ o ekologickém pěstování.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Hodnota pH5,0 až 7,5
Spalitelné látky ve vysuš. vzorkumin. 45 %
Elektrická vodivost ve vodním výluhu 1v5v0,2 – 0,65 mS/cm
Podíl přírodních surovin100 %
ObalLDPE folie

Struktura a použití substrátu

Použití substrátu je jednoduché, stačí otevřít balení a vysypat jej v potřebné vrstvě na záhon, nebo do nádoby, kde chcete pěstovat rostliny. Případně jej také můžete přidat k ovocným stromům, nebo drobnému ovoci jako maliny, rybízy a další.

Struktura je vzdušná, jsou vidět jednotlivá vlákna. Barva je světle hnědá. Nasákavost je dobrá a voda se krásně vpije, a vlhkost zůstane dlouho uchována.

Natura – přípravek na posílení rostlin Rock Effect

Složení a použití

V setu se dodává balení přípravku Rock Effect o obsahu 100 ml. Ale v prodeji je i balení 250 ml a pro velkopěstitele 5litrové balení.

Rock Effect je ve formě emulgovatelného koncentrátu a hlavní činná látka je olej ze semen stromu Pongamia pinnata. Obsah oleje je 868,5 g/litr, tedy 86,85 g/100 ml (cca 93,5 hm %).

Slouží ke zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin proti škůdcům a chorobám. Dá se univerzálně použít na celé zahradě ať už jde o drobné ovoce jako angrešty, rybízy, ale i na zeleninu jako rajčata, papriky, okurky a další. Využijete i v ochraně jehličnanů, jádrovin a peckovin.

Aplikuje se ve formě postřiku, kdy potřebné množství přípravku naředíte vodou a nastříkáte na rostliny. Nastříkat je potřeba jak shora, tak zespodu listů, aby ochrana byla kompletní. Díky tomu, že jde o čistě přírodní prostředek je vhodný pro použití v ekologickém pěstování.

Manipulace s prostředkem je jednoduchá. Stačí potřebné množství přípravku odměřit v přiložené odměrce a nalít do potřebného množství vody a promíchat, aby vznikla emulze. Přelít do rozprašovače a aplikovat na rostliny, a to až do zvlhčení celé rostliny přípravkem. Výrobce doporučuje před použitím na celou vaši zahradu přípravek aplikovat jen na menší část rostlin, abyste vyzkoušeli případnou citlivost.

Tabulka vlastností

Účinná látkaolej z Pongamia pinnata
Obsah účinné látky868,5 g /l (cca 93,5 hm %)
Podíl přírodních surovin100 %
Obalpapír + PET lahev

Natura Přírodní hnojivo pro rajčata a papriky

Složení a použití

Jde o čistě přírodní hnojivo vyrobené z péřové a masokostní moučky s přídavkem melasy, melasových výpalků a sladových klíčků. Dle výrobce zajistí vyšší poměr dusíku vůči fosforu a draslíku rostlinám bujnější růst. Sladové klíčky jsou zdrojem fytohormonů, které zase podporují růst kořenového systému.

Balení má 1,5 kg a je zabaleno v papírové krabici, ve které je plastikový pytlík (z LDPE) s vlastním hnojivem ve formě pelet.

Aplikace je jednoduchá. Stačí otevřít pytlík, odvážit potřebné množství hnojiva dle metrů čtverečních vašeho záhonu a vpravit do zeminy. Při hnojení před výsadbou se hnojivo zapracuje rytím, při přihnojování během vegetace stačí vpravit mělce pod zem. Hnojivo nesmí přijít do kontaktu s poživatelnými částmi rostlin.

Hnojivo je čistě přírodní a je tak možné ho použít v ekologickém zemědělství pro bio pěstování ve vaší zahrádce, nebo na balkóně. Využijete pro hnojení u všech druhů rajčat a paprik, či další plodové zeleniny, a to jak při venkovním pěstování, tak pro pěstování ve sklenících.

Chemické a fyzikální vlastností

Vlhkostmax 15 %
Spalitelné látky ve vysušeném vzorkumin. 55 %
Celkový dusík jako N přepočtený na vysušený vzorekmin. 75 %
Celkový fosfor jako P2O5 přepočtený na vysušený vzorekmin. 0,4 %
Celkový draslík jako K2O přepočtený na vysušený vzorekmin. 2,5 %
Hodnota pH5,0 – 7,0
Poměr C: Nma 30 %
Obsah částic pod 1,0 mmmax 3,0 %

Koupit zvýhodněný set NATURA pro pěstování bio zeleniny

Závěr

Tento výhodný set doporučuji především pro pěstitele, kteří mají malou zahrádku, nebo jen balkón a rádi by dopřáli sobě, nebo svým dětem hrst čerstvých rajčat, nebo jiných plodů. Pokud máte větší zahradu a pěstujete více rostlin, využijete spíše větší balení a vlastní kompost.

Výhodné je, že vám vše přijde zabalené pěkně pohromadě a nemusíte už nic dalšího shánět. S výrobky společnosti NATURA mám zkušenost již několikátý rok a jsem s nimi spokojen. Líbí se mi jejich přístup k životnímu prostředí a že jsou jejich výrobky vhodné pro ekologické pěstování. Těším se až letos vyzkouším, jak se bude dařit rajčatům v jejich substrátu s hnojivem. Až rostlinky vyrostou a začnou plodit, tak přidám další zkušenosti a fotky pro porovnání pěstování v substrátu a ve vlastních záhonech.

...

Podobné příspěvky