|

KolagenDrink Super Kids Multivitamin – recenze

V této recenzi se blíže podíváme na multivitaminový doplněk stravy pro děti z obchodu Kolagen Drink. Tento švédský výrobek obsahuje komplex vitamínů, minerálů a výtažků z rostlin potřebných pro správný vývoj dítěte a jeho zdraví.

Super Kids Multivitamin k recenzi věnoval eshop KolagenDrink.cz

Vše o KolagenDrink.cz

Eshop KolagenDrink.cz přináší na náš trh kvalitní doplňky stravy. Jak název obchodu napovídá zaměřují se primárně na kvalitní kolagen a to jak v práškové, tak tekuté podobě a také lipozomální, neboli organizmem lépe vstřebatelné produkty. Na své si přijdou i vegani, jelikož mají v nabídce i kolegen pro vegany. Kromě kolagenu v nabídce najdete další doplňky stravy jako jsou vitaminové i multivitaminové přípravky, antioxidanty a výrobky s kyselinou hyaluronovou.

Recenze Super Kids Multivitamin

Z popisu multivitaminu na stránkách obchodu se dozvíme, že jde o výrobek, který se vyrábí ve Švédsku a to společnost Swedish Nutra, neobsahuje vejce, lepek, ořechy, laktózu, soju ani GMO. Jde o doplněk stravy určený dětem od 5 do 12 let.

Složení je opravdu pestré. Celkem je jde o 29 položek. Jde o vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E, minerály draslík, vápník, hořčík, stopové prvky zinek, mangan a další. Tabulku se všemi složkami najdete na stránkách obchodu.

Doporučená denní dávka je 15 ml pro děti od 5 do 9 let 1x denně ráno, pro děti od 10 do 12 let, pak 30 ml 1x denně ráno. Balení má 500 ml, takže pro menší děti vydrží na 33 dní. Po otevření musíte výrobek uchovávat v chladničce a chránit před slunečním zářením. A spotřebovat do 2 měsíců od otevření.

Všechny produkty osobně testujeme

  • Vybíráme nejlepší značky
  • Testujeme na sobě
  • Píšeme pravdivé recenze

Obal

Super Kids Multivitamin je prodáván v bílé neprůhledné láhvi z PET o obsahu 500 ml. Po spotřebě je tedy možné jej vyhodit do tříděného odpadu. Součástí láhve je i odměrka s vyznačeným obsahem po 5 ml až do 30 ml, pro snadnější odměření denní dávky.

Na láhvi je nalepena etiketa s názvem výrobku, obrázkem dětí, složením, informace o skladování, dávkování a dalšími informacemi. Vše překvapivě ve slovenštině.

Obsah balení Super Kids Multivitamin

Multivitamin má sytě žlutou barvu a voní po pomerančích, což je s ohledem na složení pochopitelné. Chuť je výrazně sladká, jako sladidlo je použita fruktóza a sladidlo ze stévie. Dle výrobce je chuť a barva 100% přírodní. Přesto zde najdete dva konzervanty, které jsou umělé a to E202 a E211. Cože je daň za to, že výrobek má dlouhou trvanlivost.

Příprava multivitaminu

Příprava není potřeba. Vše je již připraveno v láhvi. Stačí odměřit potřebnou dávku podle věku dítěte. A to 15 ml u dětí od 5 do 9 let a 30 ml u dětí od 10 do 12 let. K tomuto je v balení přiložená odměrka pro snadné dávkování. Dle výrobce je nejlepší užívat multivitamin ráno.

Výživové hodnoty na 15 ml

V 15 ml multivitaminu jsou tyto výživové hodnoty:

Energetická hodnota20,28 kcal
Tuk0 g
Sodík0 mg
Sacharidy5,07 g
Vláknina 0 g
Bílkoviny0 g

Koupit Super Kids Multivitamin

Závěr

Jde o kvalitní multivitaminový přípravek ze Švédska splňující přísné normy. Drobnou výhradu mám ke konzervantům, ale to je bohužel daň za to, že jde o trvanlivý výrobek. Chuť mě osobně přišla trošku umělá a více sladší, než je mi příjemné. Ale našim dětem to velice chutná a každé ráno se na „vitamínek“ jak tomu říkají těší.

Pokud hledáte pro vaše děti multivitamin, který pokryje denní dávku vitamínů, minerálů a stopových prvků, navíc v podobě, která dětem chutná, mohu vám Super Kids Multivitamin vřele doporučit. Pokud máte dítě do 9 let věku, vydrží vám jedno balení něco málo přes měsíc.

...

Podobné příspěvky